Мобілізація, субсидії та пенсії: що зміниться з 1 серпня

Фото ілюстративне

З 1 серпня на українців чекають деякі зміни. Зокрема, вони відбудуться у виплатах субсидій і пенсій та проведенні мобілізації. Детальніше про це – далі у матеріалі Файного міста.

Субсидії для українців

Українцям із 1 серпня продовжать надавати субсидії на оплату житлових та комунальних послуг, абонентського обслуговування для споживачів, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Її мають право отримати родини, витрати яких на оплату житлово-комунальних послуг перевищують обов’язковий платіж. Розраховують її індивідуально для кожної родини з огляду на встановлену соціальну норму житла, рівень доходу й вартості оренди, а також кількість членів сім’ї.

За даними Міністерства соціальної політики України, обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить від доходів родини. Зокрема, діє така формула:

Новий вид субсидії можуть отримати переселенеці, зокрема йдеться про компенсацію оренди житла. Мінсоцполітики готує відповідний додатковий інструмент державної підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Чи запрацює він у серпні, поки що не відомо.

Субсидія для ВПО призначатиметься за принципом, аналогічним призначенню житлової субсидії.

Додаткова виплата пенсіонерам, УБД та ветеранам

До Дня незалежності України, яке відзначають 24 серпня, окремі категорії громадян отримають виплату від держави у розмірі 450-3100 грн.

Як інформує Пенсійний фонд України, механізм виплати буде такий самий, як і у 2023 році:

Перелік уповноважених банків — за посиланням.

Зазначимо, що заяви на здійснення разової грошової виплати подаються до 1 серпня поточного року. Якщо можливість зробити це у зазначений термін відсутня, це можна зробити до 1 жовтня 2024 року.

Мобілізація в Україні

16 липня сплив 60-денний термін для оновлення даних військовозобов’язаними українцями. Тим, хто цього не зробив, загрожує штраф у розмірі від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. гривень до 25,5 тис. грн).

Як заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, військовозобов’язані не будуть отримувати автоматичних штрафів за несвоєчасне оновлення даних – існує відповідна процедура, яка може тривати від трьох місяців до року.

Водночас у тих, хто не оновив дані до 16 липня, ще є можливість це зробити. Для цього необхідно прийти до ТЦК або ж оновити свої дані в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного та резервіста Резерв+.

Нагадуємо, що в Резерв+ залишається можливість оновити дані навіть після 16-го числа (липня, – Ред.) за першої авторизації для тих, хто раніше не користувався застосунком, – зауважила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

З 17 липня ЦНАПи не надають таку послугу.

З 17 серпня, відповідно до закону про мобілізацію, всім чоловікам віком від 18 до 60 років для перетину державного кордону необхідно мати військово-обліковий документ – паперовий або електронний. У серпні це не змінилося.

Відповідно до ухвалених змін після 16 липня передбачена можливість надсилати повістки Укрпоштою. Ця опція зберігається і у серпні.

Повістки надсилатимуть за тими адресами, які зазначені під час оновлення військово-облікових даних.

Військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу (паспортом), військовозобов’язані мають надати на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та в пунктах пропуску через державний кордон України.

У військово-облікових документах чоловіків, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, повинна бути інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 №560.

Водночас, наголошують у Держприкордонслужбі, перелік категорій осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд за кордон, наразі не змінювався.

У серпні чоловіки за кордоном можуть знову подавати заяви на оформлення паспортів. Потрібно лише надати чинні військово-облікові документи. Як та де це можна робити, читайте за посиланням.

Навчальний рік почнеться раніше

Відповідно до заяви прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання уряду 23 липня, навчальний рік 2024-2025 в українських школах розпочнеться у понеділок, 2 вересня.

Окремою постановою визначаємо початок нового навчального року в загальній середній школі з понеділка, 2 вересня. І його завершення 30 червня 2025 року, – наголосив глава уряду.

Проте, оскільки педагогічна рада кожного закладу загальної середньої освіти у межах затвердженої урядом тривалості навчального року може самостійно визначати структуру й його тривалість, у деяких регіонах діти підуть до школи раніше, а саме у серпні.

Так, новий навчальний рік у школах Тернополя розпочнеться 2 вересня.
Більше: Коли розпочнеться новий навчальний рік у школах Тернополя: міськрада назвала дату

Exit mobile version