Тернопільські парки оброблятимуть від кліщів (Графік)

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

Навесні із настанням тепла активізуються іксодові кліщі. Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Щоб уникнути поширення цих хвороб, у тернопільських парках розпочнуться акарицидні заходи. Про це пише Файне місто з посиланням на Тернопільську міську раду.

Заходи проводитимуть зранку о 09:00 год та згідно з графіком:

У графіку можливі зміни при у разі дощів та поривів вітру понад 9 м/с. Тернополян закликають утриматися від відвідування парків та від вигулу домашніх тварин на цей період.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України нагадують прості кроки, які допоможуть уникнути укусів кліща: 

Що робити, якщо ви виявили на тілі кліща

Одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.

Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати «кровопивцю» з боку в бік (адже хоботок надійно «зацементовано» в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна в будь-який зручний для вас бік).

Якщо пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!

Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.

Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.

Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Пам’ятайте алгоритм дій видалення кліща: 

Зараження відбувається внаслідок укусу кліща, що переносить збудника захворювання. Інфекція вражає центральну нервову систему, може призвести до паралічу та навіть смерті. Єдиний надійний засіб захисту – щеплення. У всьому світі використовують 4 види вакцини, кожна з яких є надійною та ефективною. Первинна вакцинація передбачає отримання 3 доз щеплення.

Читайте також: Повністю відновлено рух у Тернополі на вулиці Андрія Сахарова (Фото) 

Exit mobile version