Що робити у квітні на городі: які сільськогосподарські культури висаджувати у відкритий ґрунт

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

Квітень – традиційно місяць дачно-польових робіт. Розповідаємо, що краще садити на розсаду, які культури ліпше висаджувати у квітні, адже зараз це питання актуальніше, ніж у будь-яку іншу пору року.

З настанням тепла у квітні дачники відкривають сезон робіт на городі. Саме цей місяць дарує перші пагони весняного і дачного задоволення – вже у квітні можна насолодитись першими тепличними цибулькою, огірками, редисом та квітами.

Радимо скласти план робіт на квітень, щоб не загубитись у безлічі справ та мати чітке розуміння в голові, що робити на городі та що саджати з настанням тепла у квітні.

Щоб підготувати ділянку для весняних робіт, необхідно: 

Обрізання та щеплення дерев, кущів у квітні

Обрізати та щеплювати дерева та кущі можна за умови, якщо нічна температура вища за 0°C, а середньоденна становить + 5°C. Закінчити ці роботи потрібно до появи пуп’янків. Насамперед обрізають морозостійкі дерева, потім кущі та, найпізніше – теплолюбні рослини. Бажано обробити пошкоджені ділянки рослин п’ятипроцентним мідним купоросом. Видалити пошкоджені шкідниками, слабкі гілки, а також старші 4 років. 

Не забудьте посадити у квітні кущі

Саджанці у квітні добре приймаютсья і до осені мають час, щоб адаптуватися на місці посадження. Найкраще для посадження брати однорічні чи дворічні саджанці. Після посадження саджанці потрібно добре полити та мульчувати.  Для квітневого пересадження добре підійдуть малина, аґрус, смородина та порічки. Саме квітнева прохолода втримає у саджанцях необхідну вологу та утримує рослину від прискореного зростання.

Що садити у квітні у відкритий ґрунт

Розсаду, яка перебувала у квартирі, потрібно готувати до висадження, а для цього загартовувати – виносити розсаду на свіже повітря у теплу погоду.

Рослини, які можна висаджувати у відкритий ґрунт у квітні.

Які квіти висаджувати у квітні

Троянди потрібно звільнити від укриття, обрізати, розпушити ґрунт навколо куща. Для захисту їх від шкідників та хвороб обприскати трипроцентним розчином мідного купоросу, підгодувати троянди мінеральними добривами та органікою.

Джерело

Читайте також: Артефакти трипільців знайшли під час обстежень на Тернопільщині

Exit mobile version