Гайд: як залишатися на зв’язку, допоки роботу “Київстару” не відновлять

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

Через хакерську атаку росіян на інфраструктуру “Київстару” вже понад добу мільйони абонентів все ще залишаються без мобільного зв’язку. У компані розраховували, що вдасться повернути деяку половину сервісів у першій половині дня 13 грудня. Проте, очевидно, що цього не сталося, але у “Київстарі” продовжують рухатися до того, щоб почати відновлювати деякі сервіси у другій половині дня. Що ж тоді робити людям, які залишилися без зв’язку? Читайте рекомендації далі у матеріалі Файного міста.

Встановіть віртуальну сімку Vodafone або lifecell 

Потрібно обрати тариф і заплатити від 150 до 200 грн. На електрону пошту прийде QR-код, за яким можна встановити e-sim. У чому проблема – сайти мобільних операторів, вочевидь, через ажіотаж, працюють із перебоями — тому часто підвисають уже на етапі покупки.

Щоб підключитись до Vodafone, то скористайтесь цим посиланням https://www.vodafone.ua/services/esim

Щоб підключитись до Lifecell то скористайтесь цим посиланням https://shop.lifecell.ua/uk/catalog/esim/225/

Також можна підключити eSIM через Монобанк monobank.ua. Якщо ви маєте застосунок Monobank, натисніть кнопку “Ще” у нижньому правому куті, далі оберіть “Мобільний звʼязок”, “Купити SIM-картку” та оберіть оператора. Застосунок пропонує lifecell та Vodafone. 

Зважайте на те, що eSim можуть бути відсутні в обраного оператора. Також потрібно перевірити наявність самої функції eSim у вашому смартфоні.

У чому проблема — не всі телефони підтримують цю функцію. Сайти мобільних операторів, вочевидь, через ажіотаж, працюють із перебоями — тому часто підвисають уже на етапі покупки.

Купіть звичайну сімку в магазині

Мінус є в тому, що навряд чи вона буде вам потрібна потім, коли зв’язок повернеться. Крім цього, через високу навантаженість зв’язок усіх мобільних операторів працює з перебоями. Також через великі черги в офлайн-магазинах за 2 дні уже мало що залишилося.

Встановіть альтернативну телефонію від «Укртелекому» 

Це радіотелефон, який можна використовувати і як домашній, і як мобільний. Головний мінус — вам не підключать його з дня на день. Треба залишити заявку на сайті «Укртелекому» або звернутися до Центру обслуговування абонентів і чекати, коли вам зателефонують з кол-центру — це все займе мінімум декілька днів. Але цілком можливо, що цей телефон врятує вас у майбутньому. 

Як перестрахуватися з інтернетом

Щоб перестрахуватися з інтернетом, бажано підключити резервного провайдера. Це може бути оптоволоконний інтернет, який, до речі, має працювати й без світла, якщо роутер працюватиме від павербанку чи зарядної станції. Підключитися найближчими днями ви теж не можете, але точно будете захищені від наступних блекаутів. 

Нацроумінг не працює

Зазначимо, після масштабного збою абонентам Київстар не вдається підключитися до національного роумінгу. Річ у тім, що проблема зі зв’язком вплинула і на інші сервіси. Зокрема, й на внутрішній роумінг. Поки триває усунення проблеми, у ДСНС рекомендують абонентам шукати альтернативні засоби зв’язку:

Коли відновлять зв’язок

Наразі компанія розглядає декілька сценаріїв щодо відновлення зв’язку. Про це розповів в інтерв’ю Forbes президента компанії Олександр Комаров.

Це найважче питання сьогодні (інтерв’ю Комаров давав 12 грудня – Ред.), тому що я не хочу цим спекулювати. У нас є декілька сценаріїв. Базовий і він же оптимістичний, що ми почнемо відновлювати сервіси клієнтів. Ми вже частково відновили фіксований Інтернет для нашої бази Інтернету для дому. Крок за кроком, що ми найближчим часом відновимо сервіси для всієї клієнтської бази фіксованого Інтернету, – наголосив він.

Комаров пояснює, що з мобільними послугами трохи важче.

Але є дуже великий рівень невизначеності. Ви відновлюєте працеспроможність якоїсь системи і у вас починають вилазити нові проблеми. Тоді вам потрібно перевірити всю цю систему, щоб у ній не залишилося ворожого софту або умовних бекдорів, що залишила ця атака, яка залишає незахищений периметр, – пояснив Комаров.

За його словами, відновлення – це складний ітераційний процес.

Читайте також: В Україні подешевшало пальне на АЗС: актуальні ціни

Exit mobile version