Через сказ запровадили карантин у 23 селах і місті на Тернопільщині

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

У Чортківському районі на Тернопільщині сталося кілька випадків захворювання тварин на сказ. Через це запровадили карантин у 23 селах і місті. Про це пише Файне місто з посиланням на Чортківську РВА.

Згідно рішення комісії, постановили:

Також на засіданні ухвалили проведення вимушеної безоплатної дератизації Чортківською районною державною лікарнею ветеринарної медицини у зв’язку з випадком захворювання людини на лептоспіроз в селі Городок Заліщицької територіальної громади загальною площею 76 га.

У Чортківській РВА закликали місцевих жителів негайно вакцинувати своїх домашніх тварин, доки не стало пізно.

Довідка

Сказ – це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури, частіше хворіють дикі тварини – вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них при укусі заражаються домашні тварини і люди.

Збудник сказу – специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини. При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Захворювання на сказ для людини при несвоєчасному зверненні до лікаря може привести до летального випадку. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і кішки. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної і від диких тварин.

Зауважимо, що за останні роки найчастішим джерелом поширення хвороби стали лисиці. З метою запобігання виникнення випадків сказу серед домашніх улюбленців власники тварин зобов’язані дотримуватися ветеринарно-санітарних норм та правил ( стаття 25 Обов’язки утримувачів тварин щодо захисту здоров’я тварин ЗУ «Про ветеринарну медицину»).

Читайте також: До Тернополя прибув черговий евакуаційний потяг з прифронтових областей (Фото)

Exit mobile version