Отруйні мандарини можуть продавати на прилавках Тернопільщини

Ілюстративне фото з мережі Інтернет

В мандаринах, завезених в Україну з Єгипту, виявили небезпечну речовину — диметоат. Отруйні цитрусові можуть продаватися і на Тернопільщині. Про це пише Файне місто з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області

Експортували мандарини з Греції. Вміст пестициду в них перевищує допустиму норму в 33 рази.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 листопада 2023 року № 2023.8018 стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортер: DROSERO TRADE S.M. P.C., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський район, Київська обл.), — повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Тернополян просять у разі виявлення даного продукту на прилавках повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Згідно Закону, оператори ринку зобов’язані вилучати з продажу продукти, які можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлення даного продукту компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 даного Закону.

Довідка

Диметоат – це органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби з шкідниками в сільському господарстві та інших галузях. При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання.

Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.

Деякі дослідження показують, що диметоат може мати й канцерогенний потенціал, тобто збільшує ризик розвитку ракових захворювань. Якщо у вас є підозра на отруєння диметоатом, потрібно звертатися до лікарів.

Читайте також: На Тернопільщині найбільше перевищений рівень захворюваності на ГРВІ в Україні

Exit mobile version