Смертельну хворобу зафіксували на Тернопільщині

Фото ілюстративне Джерело: google.com

У Тернопільській області медики зареєстрували випадок смертельно небезпечної хвороби. Лікарям вдалося врятувати життя жінки. Про це пише Файне місто з посиланням на КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги».

63-річна жінка, перебуваючи на дачі, захворіла, згодом самопочуття погіршувалось. Медики швидкої допомоги доставили її у лікарню зі скаргами на нудоту, блювоту, гарячку до 38.5*С, болі в животі, загальну слабкість та діарею.

Попередньо було встановлено діагноз: підозра на гостру кишкову інфекцію. Наступного дня стан хворої погіршився, зʼявились зміни в показниках, які викликали тривогу у медичного персоналу, – зазначили у лікарні.

Що стало причиною такого погіршення виявили медики інфекційного відділення. Завдяки вчасному та ретельному обстеженню пацієнтки встановили, що вона страждала від лептоспірозу – небезпечного інфекційного захворювання.

Жінка перебувала на дачі, де й могла заразитись інфекцією від дрібних гризунів. Медикам вдалось вчасно скоригувати схему лікування та врятувати життя пацієнтки, – йдеться у повідомленні лікарні.

Довідка

За даними Центру громадського здоров’я, лептоспіроз – небезпечна  зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.

Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими і інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок,  печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні).

Читайте також: На Чортківщині встановлять сирени

Exit mobile version