На Тернопільщині зафіксували найбільше випадків захворювання на кір

Ілсюстративне фото з мережі Інтернет

За вісім місяців в Україні на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за весь минулий рік. Найбільше хворих було на Тернопільщині. Про це повідомляє Файне місто з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років) було зареєстровано в Україні за вісім місяців 2023 року. В аналогічному періоді минулого року їх було шість. Водночас за весь 2022 рік було зареєстровано 11 випадків.

Випадки захворювання зафіксували в 11 регіонах:

Ускладнення кору – одна з поширених причин дитячої смертності в світі. Водночас кір – одне з найзаразніших захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим на кір, захворіють. Кір небезпечний для всіх невакцинованих людей, проте нещеплені діти є найбільш вразливими до нього. До того ж через невакцинованих дітей вірус швидко поширюється і серед дорослих, — йдеться у повідомленні.

Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Проте, за словами Міністерсва, такі спалахи циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років. Зараз Україна – під ризиком нового спалаху. Причина – низький рівень охоплення щепленнями, адже для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби. 

Читайте також: Потепління та грози обіцяють синоптики цими вихідними на Тернопільщині

Exit mobile version