В Україні підвищать прожитковий мінімум

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

Уряд заклав до бюджету-2024 підвищення прожиткового мінімуму для всіх категорій населення, у тому числі й для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, в Україні гарантовано зростуть максимальна та мінімальна пенсії. Про те, що буде з рештою пенсій українців, розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович, пише Файне місто з посиланням на agronews.ua.

Отже, проект бюджету-2024 вже готовий та затверджений урядом. Далі його розглядатимуть у Верховній Раді. Є припущення, що бюджет остаточно ухвалять уже до середини листопада.

А поки що можна говорити, зокрема, про те, як зміниться прожитковий мінімум, який не змінювався з 2022 року. Отже, для осіб непрацездатного віку ПМ має зрости з теперішніх 2093 грн до 2361 грн, тобто на 268 грн. Відповідно, зросте й мінімальна пенсія, яка дорівнює прожитковому мінімуму. При цьому максимальна пенсія, що дорівнює десяти мінімальним, зросте з 20 930 грн до 23 610, тобто на 2680 грн.

Що буде із індексацією пенсій?

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що індексація пенсій у 2024 році відбудеться. При цьому його колега і підлегла, голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович налаштована не так оптимістично.

Вона каже, що, з одного боку, закон вимагає щорічно проводити індексацію, а з іншого – під час війни цю норму закону можна не виконувати. Цьогоріч, незважаючи на війну, пенсії перерахували. А як буде наступного року, невідомо.

Наступного року спробуємо також, але складно сказати, що чекатиме нас на початку весни після ще однієї складної зими, – невизначено висловилася Оксана Жолнович.

При цьому можна виділити такі фактори, які можуть вплинути як на факт індексації пенсій, так і на її розмір:

Читайте також: Тернопільська міська рада на підтримку Героїв-захисників спрямувала майже 120 млн грн

Exit mobile version