У Тернополі стартує прийом проєктів на «Громадський бюджет 2024»

Фото: Тернопільська міська рада

У перший день осені в Тернопільській громаді стартує «Громадський бюджет-2024». Це конкурс, який надає можливість долучитися до розподілу частини коштів з місцевого бюджету шляхом створення проєктів для покращення інфраструктури у громаді та голосування за них. Про це пише Файне місто з посиланням на Тернопільську міську раду.

Які проєкти отримають найбільшу підтримку та реалізуються у 2024 році за кошти місцевого бюджету – вирішуватимуть жителі Тернопільської громади. Прийом проєктів на участь у «Громадському бюджеті-2024» триватиме з 1 до 30 вересня 2023 року.

На реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету у наступному році передбачено понад 23 мільйони гривень. З цієї суми 30% коштів будуть спрямовані на малі проєкти, 70% –  на великі. Також цьогоріч згідно з Положенням «Про громадський бюджет» на проєкти категорії «Освіта» виділяється не більше 30% від загальної суми Громадського бюджету.

Хто може подати проєкт?

Автором проєкту може бути як одна особа, так і група осіб (у цьому разі проєкт подається одним з авторів). Це можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.

Які проєкти та з яким бюджетом можуть бути подані? 

До участі у конкурсі приймаються малі проєкти (вартість реалізації проєкту – від 1000 до 500 000 гривень) та великі проєкти (від 500 000 до 2 000 000 гривень). Проєкти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури громади (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, територій школи, медичних закладів тощо).

У разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, вона повинна належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності/користуванні фізичної та/або юридичної особи (окрім ОСББ). Результат проєкту має бути загальнодоступними та безкоштовним для всіх жителів громади.

Звертаємо увагу! Заборонено подавати проєкти для реалізації на території тих установ, де в попередні три роки вже відбувалася реалізація проєктів-переможців Громадського бюджету.

Як подати проєкт? 

Проєкт подається особисто автором або одним із авторів проєкту:

Впродовж семи днів з дня подачі проєкту автор підтверджує підтримку поданого проєкту голосами не менше 15 жителів громади, ідентифікованих за допомогою Bank ID/Mobile ID через Е-сервіс «Громадський бюджет».

Кожен автор може подати не більше, аніж один великий та один малий проєкт, реалізація якого відбуватиметься коштом громадського бюджету.

Традиційно, з 1 вересня для авторів будуть проводитися консультації щодо заповнення проєкту. Про  час та місце їх проведення буде повідомлено додатково на сайті Тернопільської міської ради (стежте за анонсами).

З Положенням про Громадський бюджет можна ознайомитися ТУТ.

Читайте також: У Тернополі 16-річний Арсен Горобець створив унікального бота – віртуального екскурсовода (Фото/Відео) 

Exit mobile version