У Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова провели операцію з пересадки нирки для семирічного Владика з Тернопільщини. Її лікарі виконали у день народження хлопчика. Про це пише Файне місто з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.
Владик став найменшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у львівському медзакладі. Про такий подарунок хлопчик мріяв весь минулий рік, який, фактично, провів у лікарні.
Через ваду розвитку — гіпоплазію — нирки Владика від народження були дуже маленькими і з часом геть перестали працювати. Хлопчикові довелося перебувати на діалізі. Кілька разів на тиждень по чотири години функцію нирок виконував спеціальний апарат, що очищував кров від токсинів та надлишкової рідини. Владик весь цей час майже не бував вдома і не міг відвідувати дитячий садочок, натомість — постійно перебував на процедурах у лікарнях, — розповідають про діагноз маленького пацієнта у дописі.
Мрія здійснилась у день народження
Хлопчик вірив, що одного дня лікарі врятують його. Мрія Владика здійснилась у його 7-ий день народження. Його родині зателефонували і сказали, що є донорська нирка. Донором став чоловік, який отримав несумісні з життям травми. Його не вдалося врятувати, але його рідні погодилися подарувати шанс на життя іншим людям. Серед них — маленький Владик.
Для хлопчика таку операцію проводили вже вдруге. Три роки тому Владику проводили родинну пересадку. Тоді донором став батько малечі, проте, його нирка функціонувала недовго.
Виконання ж повторних трансплантацій вимагає від лікарів особливої майстерності. Бо внаслідок попередньої пересадки є рубцеві процеси, які ускладнюють повторні операції. Крім того, дитячі судини — дуже маленькі і робота з ними вимагає ювелірної точності, — діляться лікарі нюансами операції.
Операцію Владика хірурги успішно завершили лише під ранок.
За два тижні після рятівної трансплантації Владик повертається додому здоровим, зі своїм новеньким наплічником, який йому подарували лікарі. Тепер здійсниться ще одна мрія хлопчика — він піде до школи у перший клас.
Читайте також: “З добрими людьми легше пережити цю війну”: історія сім’ї із Запоріжжя, яка живе на Тернопільщині (Відео)
Обговорення