Поблизу Тернополя стартував ремонт аварійного шляхопроводу на дорозі Р-41. Його не лагодили понад 30 років. Про це пише Файне місто з посиланням на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області.
Станом на 14 серпня розпочали підготовчі роботи до ремонту штучної споруди в складі Обходу Тернополя – єдиної державної дороги для об’їзду обласного центру. У службі зазначили, що автошлях Р-41 входить до стратегічних логістичних маршрутів до кордону України з союзними державами. Довжина становить 42 метри, габарит по ширині – 11,2 метра. Збудований із залізобетону.
Шляхопровід потрібно невідкладно полагодити, щоб зберегти безперебійний проїзд дорогою Р-41. Низка елементів споруди зазнала руйнувань, які загрожують цілісності споруди:
- балки прогонової будови трісли у декількох місцях
- робоча арматура вражена корозією
- сталося вилуговування бетону
- руйновані в’язі, які з’єднують балки прогонової будови
- тротуарні блоки частково зруйновані
- зруйнована гідроізоляція
- заломлені перехідні плити на ▪️підходах до шляхопроводу
- відсутнє водовідведення.
На ремонт шляхопроводу у 2023 році Уряд спрямував кошти Європейського інвестиційного банку. Це другий шляхопровід, який у цьому році лагодить Служба відновлення, щоб зберегти повноцінний рух трасою Р-41.
Шляхопровід був збудований у 1970 році, згодом реконструйований. Це перший ремонт за понад 30 років. Важливо зазначити, що у 2018 році під час поточного середнього ремонту дороги Р-41він не був ремонтований через відсутність фінансування, – пояснили у службі.
Ремонтні роботи заплановано завершити до кінця року. Також Служба відновлення на численні звернення жителів села Гаї-Гречинські в межах ремонту шляхопроводу влаштує пішохідну доріжку, відгороджену від проїзної частини турнікетом. Вона забезпечить безпечне пішохідне сполучення села з містом Тернопіль.
На час ремонту рух транспорту через шляхопровід здійснюватиметься у реверсному режимі. Кермувальників просять дотримуватися вимог нових дорожніх значків на ділянці.
Читайте також: В Україні подорожчала комуналка: за які послуги платимо найбільше