У Тернополі помітили прихильників агресивного російського руху «ЧВК Редан». Днями цей рух почав проникати з росії в Україну. Під виглядом флешмобу вони провокують масові бійки серед підлітків, пише Файне місто.
У Харкові поліція 27 лютого затримала більше 200 неповнолітніх. Спроби спровокувати бійку вже були у Києві, Полтаві, Дніпрі, Львові, Івано-Франківську та інших містах.
Сьогодні, 28 лютого, кількох прихильників “ЧВК Редан” помітили в Тернополі. Очевидці публікували відео з ТЦ “Орнава”. Вони взяли свій “образ” з аніме: чорний одяг, зображення павуків і цифри 4.
У поліції вважають, що це “спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні”. Начальник ГУНП в Харківській області Володимир Тимошко повідомив, що з батьками проводитимуть профілактичні бесіди.
Я звертаюся до всіх дорослих. Будьте уважні з вашими дітьми, підтримуйте з ними постійний зв’язок, допомагайте їм розібратися в тому, що відбувається, де добро, а де зло. Війна триває не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших із вами дітей для досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо зупинити це
Передісторія
Інформація про новий рух почала активно розповсюджуватись у медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст аосії. Тільки в одному з ТРЦ Москви за один вечір затримали 300 людей.
Причиною арештів стали масові бійки, які, за даними росЗМІ, влаштували представники нової молодіжної субкультутри – “ПВК “Редан”.
Молоді люди також називають себе “павуками”, зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе “неформалами”, і стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань, а “ПВК” (за аналогією з сумнозвісним “ПВК “Вагнер” Пригожина) назвалися “по приколу”.
Появу субкультури пов’язують з японським аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угрупування під назвою “Геней Рьодан”, символом якого був павук і цифра 4.Також “редани” можуть носити картаті штани, надають перевагу чорному одягу.
Утім, підлітки себе кримінальною групою не вважають. У соцмережах стверджують, що представники спільноти виступають проти “біляфутбольних фанатів та уродженців Кавказу та мігрантів”. При цьому “редани” заявляють, що вони “не пригнічують людей через їхню релігію чи національність”.
У соцмережах протиставляють “реданів” так званим “оффнікам” – представникам протилежної субкультури, які є прибічниками “грубої сили”.
Водночас пропагандистські російські ЗМІ стверджують, що “редани” – це “психологічна операція України, яка радіє бійкам в російських ТРЦ”.
“Редани”. Фото з соцмереж |