Глава УГКЦ Святослав Шевчук приїде на Тернопільщину

Собору верховних апостолів Петра і Павла

На Тернопільщину приїде глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Він очолить молитву під час освячення Місійного Хреста в Чорткові. Про це пише “Файне місто” з посиланням на Чортківську міську раду.

Освячення Місійного Хреста відбудеться по завершенню Літургії.

Як зазначили на Фейсбук-сторінці Собору, Ювілейний Хрест – основний композиційний елемент вхідної частини до комплексу храму. Автором проекту був знаний Львівський архітектор родом із Чортківщини – Михайло Федик.

Створюючи концепцію Ювілейного Хреста він хотів наголосити на важливості пошанування наших воїнів: бійців УГА, Січових Стрільців і також цілого пантеону сучасних Героїв, які щоденно платять своїм життям за нашу незалежність. Тож, архітектурно-містобудівне середовище центральної частини міста, тривожний час воєнного стану, пам’ять про багатовікову боротьбу нашого народу за незалежність і передовсім – життєдайна сутність Христового Воскресіння – все це спонукало до прийняття неординарного архітектурно-художнього рішення – встановлення Ювілейного Хреста.

Визначальним чинником сутності ідеологеми проекту є пошанування наших героїв у кожну добу незалежності, адже як говорить давня латинська мудрість –народ, який шанує своїх героїв є вічним народом.

Читайте також: Синод ПЦУ дозволив парафіям Тернопільщини переходити на новоюліанський календар

Фото Собору верховних апостолів Петра і Павла
Exit mobile version