В Україні станом на ранок 24 листопада працюють лише 44% базових станцій мобільних операторів. Представник Держслужби спецзв’язку та захисту інформації України Володимир Кондрашов закликав українців до економії. Про те, як розвантажити мобільну мережу, як переключитися на іншого оператора, які є офлайн-месенджери та що таке віртуальна сім-карта – далі у матеріалі “Файного міста”.
росіяни неодноразово обстріляли критичні об’єкти української інфраструктури. Через відключення електропостачання станції мобільних операторів теж працюють з перебоями. Людям радять користуватися мобільним зв’язком та інтернетом дуже економно.
Ми просимо користуватися зараз мобільним зв’язком та інтернетом дуже економно, в умовах ракетних атак і перебоїв з електроживленням мережі працюють на межі своїх потужностей, і темпи їх відновлення будуть набагато нижчими, ніж були до російського повномасштабного вторгнення, – сказав Кондрашов.
Як розвантажити мобільну мережу для поліпшення зв’язку
Щоб не перевантажувати мережу, потрібно підключатися до домашньої Wi-Fi мережі та відключати функцію автоматичного завантаження Мультимедіа на телефонах. Як правило, в більшості месенджерах налаштування схожі, але можуть трохи відрізнятися:
- зайдіть в “Налаштування” вашого месенджера;
- перейдіть в “Дані та сховища” або “Медіафайли”;
- вимкніть опцію “Фонове завантаження”;
- у розділі “Через мобільну мережу” вимкніть “Автозавантаження медіа”.
Після цього ви зможете самі вибирати, які фото або відео-контент завантажувати.
Як переключитися на іншого оператора, якщо пропав зв’язок на телефоні
Щоб скористатися функцією, необхідно відключити автовибір мережі і вибрати відповідну вручну: Vodafone UA, UA Kyivstar, lifecell, 3Mob:
- на Android: Налаштування → Мобільна мережа (або Підключення) → Оператор;
- на iOS: Параметри → Стільникові дані → Вибір мережі.
Якщо підключитися до мережі не вийшло, спробуйте ще раз, і по можливості виберіть іншого оператора. Також перевірте, чи випадково не ввімкнено “Режим польоту”. Ще як варіант – перезавантажте свій смартфон.
Якщо ж додзвонитися все одно не виходить – краще відправити “смс-ку”. При цьому за будь-якої можливості варто відключати мобільний Інтернет, використовуючи для зв’язку стаціонарний або Wi-Fi. Тарифікація через національний роумінг зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора.
Як працюють офлайн-месенджери
При встановленні на кілька смартфонів деякі з цих застосунків можуть зв’язуватися одне з одним безпосередньо через вбудований вай-фай або блютуз. Цей спосіб називають Mesh або комірчастою мережею. Кожен телефон – це осередок, який виступає в ролі ретранслятора сигналу. Чим більше таких осередків – тим ширше мережа. Наприклад, якщо жителі одного кварталу встановлять собі один з таких месенджерів, то мережа охопить весь квартал.
Які є офлайн-месенджери:
- Bridgefy (Android і iOS) – працює по Bluetooth, дозволяє спілкуватися в радіусі 100 метрів. Проте адресат повинен бути у вашому списку контактів. Можна відправляти не тільки повідомлення, але й фото. Також є режим мовлення: можна відправити повідомлення всім, хто поруч, навіть якщо їх немає в списку контактів – наприклад, прохання про допомогу або важливу інформацію.
- Briar (Android) – у теорії, призначений для активістів, журналістів і всіх, кому потрібен безпечний спосіб спілкування. За своєю суттю, це звичайний месенджер, який при необхідності трансформується в офлайн для посилання повідомлень по Bluetooth.
- Rumble (Android) – після встановлення з’єднання через WiFi або Bluetooth дозволяє вільно спілкуватися і обмінюватися фото без використання мережі. Єдиний недолік: застосунок можна завантажити тільки на сторінці розробників, тому потрібно повозитися з настройками. Зайди в розділ “Безпека” на телефоні і дозвольте “Установку застосунків із зовнішніх джерел”.
- Vojer (iOS) – окрім звичайних повідомлень, можна відправляти голосові & файли та текст. Застосунок гарантує повну анонімність. Під час налаштування не потрібно надавати додаткових дозволів окрім доступу до Wi-Fi, Bluetooth, мікрофону і галереї.
Що таке віртуальна сім-карта, та як нею користуватися
eSIM по своїй суті є вбудованою сімкою, яка знаходиться прямо на материнській платі смартфона. Такий модуль неможливо втратити (тільки якщо разом зі смартфоном), і він не потребує заміни. До того ж, щоб перейти на eSIM, вам не потрібно залишати межі будинку.
Щоб придбати eSIM, вам не потрібно йти в салон стільникового зв’язку, щоб придбати eSIM. Досить вибрати оператора, який підтримує цю технологію і оформити нову сімку через його офіційний сайт. Більшість провайдерів дозволяє зробити це і через мобільний додаток.
Процедура покупки сім-карти у всіх операторів приблизно однакова. Спершу оплата здійснюється на сайті, далі потрібно зателефонувати оператору і дочекатися QR-коду.
Щоб активувати нову сімку, потрібно виконати на смартфоні наступні кроки:
- В налаштуваннях смартфону знайти розділ «Стільниковий зв’язок» або «Диспетчер SIM-карт».
- Далі «Додати стільниковий тариф» або «Додати мобільний тариф». Назви розділів залежать від конкретної моделі.
- Тепер потрібно відсканувати QR-код.
- Після цього почнеться процес активації eSIM і через певний час вона буде готова до роботи.
Читайте також: Мобільні пункти обігріву в Тернополі: адреси