Спалах дифтерії зафіксували у сусідній з Тернопільщиною області

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

В Львівській області зареєстрували спалах дифтерії. Виявили його в одному з дитячих будинків-інтернатів. Про це пише “Файне місто” з посиланням на Центр громадського здоров’я України.

Зазначається, що спалах дифтерії виявили в одному з дитячих будинків-інтернатів, в якому також перебувають люди, які мають інвалідність з дитинства.

Під час проведення планового профілактичного обстеження підопічних інтернату було виявлено у 7 з них ознаки початкової стадії дифтерії. Всі вони госпіталізовані до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні”, – розповіли в пресслужбі Центру громадського здоров’я.

Спеціалісти відібрали матеріали для обстеження у 165 контактних осіб. Наразі триває вивчення їхнього вакцинального статусу.

Проведено дезінфекцію приміщень інтернату та камерне знезараження постільних речей. Епідеміологічне розслідування триває. Зразки для подальших бактеріологічних досліджень буде надіслано до референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, – додали в Центрі.

Довідка

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Для нього характерне місцеве фібринозне запалення (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явища загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.

Читайте також: У Тернополі обікрали жінку, яка збирала кошти на термінову допомогу ЗСУ

Exit mobile version