Сьогодні, 26 квітня, відзначається 36-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС, найбільшої в історії ядерної енергетики. Катастрофа забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Ліквідатор аварії Володимир Лисий розповів “Файному місту” що йому довелося пережити у той важкий час.
Володимир каже, що після вибуху він разом з товаришами по службі поїхав ліквідовувати наслідки. Чоловік дезактивував третій енергоблок. Він зізнається, що наказ – це наказ, і його виконувати слід обов’язково.
“Ми їздили на дезактивацію 3 енергоблока у 2 зміни. У батальйоні була тисяча чоловік. Це в основному партизани, кадрові офіцери, рота розвідки і рота пожежної машини. Ми проводили дезактивацію даху третього енергоблоку”, – розповідає Володимир.
Чоловік додає, що радіоактивну тахніку, якою вони користувалися на АЕС, закопували у Рудому лісі.
“Ми на танках рили шестиметрові траншеї і те все, зокрема заражену техніку, хоронили в Рудому лісі. Ми забирали залишки, скидали їх – кожен виконував своє завдання”, – ділиться ліквідатор.
Володимир каже, що після ліквідації 9 разів був у шпиталях, але здоров’я істотно не покращилося, адже ліків – не існує. До прикладу, якщо у чоловіка до поїздки артеріальний тиск був 120/80, то після став 180/130.
Однак ліквідатор пояснює, що він просто виконував свій наказ і не ставив ніяких питань.
“Ми воєнні, ми виконували свій наказ. Чи це була війна, чи це була командировка у гарячі точки, чи це був Чорнобиль – в нас не було питань, ми виконували свій обов’язок”, – підсумував Володимир.
Більше дивіться у відео.
Читайте також: У Тернополі СБУ зловила проросійського пропагандиста (Фото)
Обговорення