На вулицях українських міст та сіл з початку війни з’явилося тисячі блокпостів. Як потрібно поводитись при перетині блокпостів, наскільки законні перевірки документів, телефону, вручення повістки, розбиралася ТСН.ua
Якщо вас зупинили на блокпосту:
- Якщо ви під’їжджаєте до блокпоста на автомобілі потрібно зменшити швидкість, вимкнути фари, включити “аварійку”.
- Заздалегідь підготувати документи для перевірки. Непотрібно нервувати, скандалити із ЗСУ, теробороною чи поліцією. Виходити з машини на блокпосту можна лише з дозволу військових.
- Відповідати на поставлені військовими чи представниками тероборони запитання. Такі запитання як, наприклад, де проживає людина, звідки їде, куди. Формально перелік питань нічим не регламентований, але їх можуть задавати з метою виявити диверсантів, підозрілих людей. Питання можуть задавати, і щоб зрозуміти рівень знання української мови.
Що законно можна перевіряти на блокпостах
Порядок перевірок регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року №1456 “Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян при забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану”. Згідно з цією постановою військові на блокпостах мають право проводити огляд людей та транспортних засобів, відчиняти двері автомобіля та багажник. Допускаються такі дії як поплескати по тілу для перевірки на наявність зброї, застосування металошукача.
Чи можуть перевіряти телефони, фотоапарати, відеокамери
Чи можуть забрати автомобіль на блокпостах
Чи можуть вручати повістки на блокпостах
Читайте також: Відсьогодні у Тернополі працюють театри