Українські військові нищать російських загарбників і їхню техніку: звіт генерального штабу ЗСУ
За попередню добу російські окупанти нанесли 6 ракетних ударів (до 30 ракет) та 4 авіаційні удари переважно з повітряного простору Республіки Білорусь.
Від початку відкритої агресії противник застосував близько 180 крилатих та оперативно-тактичних ракет “Іскандер”.
Повітряно-космічні сили ЗС РФ перебувають на чергуванні у повітряному просторі Республіки Білорусь.
Для перевезення особового складу та вантажів використовується аеродромна мережа Республіки Білорусь.
Існує висока ймовірність застосування збройних сил РБ. На Поліссі противник поніс відчутні втрати та намагається їх поповнити за рахунок повітряно-десантних військ ЗС РФ. На Сіверському напрямку він завершив перегрупування та намагається продовжити наступ на напрямку ЧЕРНІГІВ – КИЇВ.
Три БТГр в районах ХОМУТОВКА, ГЛУХІВ, БАТУРИН зупинені. Мотострілецький підрозділ 14 Армійського корпусу Північного флоту на рубежі СУМИ – ОХТИРКА – ПОЛТАВА поніс значні втрати та втратив наступальний потенціал.
На Слобожанському напрямку противник зупинений.У Донецькому операційному районі противник силами 1 та 2 АК за артилерійської підтримки ЗС РФ намагається вести наступальні дії. Мета загарбника щодо виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей не досягнута.
На Таврійському напрямку противник після перегрупування намагається організувати наступ на МИКОЛАЇВ та не полишає спроб висадки морського десанту в районі МАРІУПОЛЯ.
Збройні Сили України ведуть оборону рубежів.Незважаючи на значні втрати та зниження темпів наступу на окремих напрямках, ворог не відмовляється від своєї основної мети – отримання контролю над КИЄВОМ. Силами оборони столиці вжито заходів із протидії ворогу.
Угруповання різнорідних сил ВМС продовжує ведення бойових дій в південно-західній частині акваторії Чорного моря. Здійснює оборону пунктів базування та портів ОДЕСА, ПІВДЕННИЙ, ОЧАКІВ, ЧОРНОМОРСЬК з морського напрямку.
Угруповання Повітряних Сил ЗС України здійснює прикриття з повітря частин та підрозділів оперативних угруповань військ по всій території України.
Розпочались перемовини української делегації і російської
МВС повідомляє, що українська делегація прибула в район українсько-білоруського кордону для участі в переговорах з представниками Російської Федерації.
До складу делегації увійшли: голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, міністр оборони України Олексій Резніков, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, перший заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі Андрій Костін, народний депутат Рустем Умєров та заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.
Ключове питання перемовин – негайне припинення вогню та відведення військ із території України.
UPD: перемовини розпочалися близько 12.00 години на київським часом.
Інформація про відстежування українців за геолокацією є фейком
В МВС пояснили, що увімкнена геолокація на телефоні не допомагає ворогу проводити наведення на цілі. Але там закликають не поширювати у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації.Детально:
- Смартфони на Android чи iOS не відправляють локацію. Якщо ви хочете «зникнути» – вам треба вмикати авіарежим.
- Випадково кудись відправити повідомлення зі своєю локацією можна, наприклад, через вайбер чи телеграм. Не діліться в публічних чатах інформацією, як і куди легко проїхати. Тільки в особистих повідомленнях із друзями, але краще за все – в телефонній розмові.
- Не робіть “комплімент” ворогу: якби у росіян були технології відстежування вашої локації два попередні дні, навіщо їм би було потрібним ставити мітки?
- У чатах часто «лякають», що будуть коригувати ворожі удари завдяки геолокації. Однак адреси укриттів та бомбосховищ і так у відкритому доступі.
СБУ закликає українців допомогти кіберам зламувати ресурси окупантів
За минулі українські кібери отримали багато корисної інформації про переміщення ворога та його ДРГ. Завдяки громадянам чимало окупантів було знищено!А від сьогодні у чат-боті ( https://t.me/stop_russian_war_bot ) з’явилася нова функція – для боротьби на кіберфронті.
Якщо ви помітили будь-які вразливі точки у кіберзахисті російських об’єктів (баги, бекдори, входи, логіни та паролі) – обов’язково повідомляйте про них чат-боту. Це можуть бути вразливості в електронній пошті, вебсайтах, онлайн-банкінгу, системах управління, комп`ютерних мережах, центрах сертифікації, ключах, месенджерах, соцмережах.
Українські кіберфахівці використають цю інформацію, щоб боротися з окупантом!Функція передачі таких даних доступна у розділі чат-боту «Кіберфронт».