Відтепер зареєструвати чи змінити місце свого проживання тернополяни можуть онлайн

Фото: з відкритих джерел

Відтепер зареєструвати чи змінити місце свого проживання тернополяни можуть онлайн. Послуга доступна у додатку Дія. 

Замість того, щоб йти у ЦНАП із документами або власником житла для реєстрації місця проживання, а також до військкомату, змінити місце проживання тепер можна онлайн через застосунок Дія за декілька кліків. Зміни в особисті дані будуть внесені впродовж одного робочого дня.

З 1 грудня на порталі Дія стартувало масштабне бета-тестування декларування місця проживання онлайн. Аби долучитися, потрібно лише заповнити анкету з 4 пунктів.

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн за посиланням ТУТ. 

Що потрібно для участі в тестуванні:

Перевірити це та інформацію про співвласників можна ТУТ.

Раніше послуга була доступна тільки в 7 містах, а зараз масштабується майже на всю країну. Зазначимо, що для жителів Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона зазначена послуга буде доступна трохи згодом.

Зміна місця проживання — одна з найпопулярніших та найскладніших в отриманні держпослуг. Кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше мільйона людей живуть без реєстрації взагалі. Щоб повідомити державі, де ви живете зараз, необхідно відстояти кілька черг та зібрати чимало паперових документів, але тепер це зміниться.

5 листопада Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт про декларування місця проживання онлайн. Завдяки цьому замість того, щоб йти у ЦНАП із документами або власником житла для реєстрації місця проживання, а також до військкомату — треба лише підтвердити згоду онлайн. Послугу можна буде отримати онлайн лише за 1 робочий день.

Довідково: проєкт реалізовується Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії, а також за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції і Академії електронного урядування Естонії в рамках проєкту «EU4DigitalUA: Інтероперабельність, е-послуги та кібербезпека». За співпраці Міністерства цифрової трансформації України з Міністерством внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України, Міністерством оборони України та Міністерством юстиції України.

Exit mobile version