“Дія” – не в дії: портал тимчасово відключили через хакерську атаку на урядові сайти

Фото з відкритих джерел

Через хакерську атаку на урядові сайти портал “Дія” тимчасово відключили. На думку фахівців, такий крок допоможе локалізувати проблему та запобігти поширенню атаки на інші ресурси.

“Портал “Дія” відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси. Мобільний застосунок “Дія” працює в штатному режимі. Дія — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів”, – повідомили у Мінцифрі.

У Мінцифрі зазначили, що у ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом. 

Наразі Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.

Читайте також: В Україні розпочали виплату “ковідної тисячі”: як отримати і де витратити (Інфографіка)

Exit mobile version