Державна оборонна стратегія має фокусуватися не на кількісному збільшенні ЗСУ, а на якісному перетворенні армії, – «УДАР Віталія Кличка»

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

Збройним Силам України 6 грудня виповнилося 30 років.

ЗСУ – це основа оборони України, єдиний можливий захист від зовнішньої агресії, на який можуть покластися українські громадяни. Саме тому посилення російської загрози потребує від влади більше зусиль щодо виконання оборонного замовлення й переозброєння армії. Про це заявили у партії «УДАР Віталія Кличка».

«Ударівці» наголосили на тому, що Україна в останні роки виділяє значні суми на фінансування Збройних сил, але два останні роки кількість не конвертується в якість.

“Попри великі бюджетні асигнування Міністерство оборони не встигає освоїти всі кошти, внаслідок чого зривається Державне оборонне замовлення. Відтак, армія не отримує нового озброєння і техніки в достатній кількості. Уряд на 2022 рік передбачив рекордну суму на фінансування сектору безпеки і оборони України – 323,13 млрд грн, що дорівнює 6% ВВП, як і вимагає закон. Але за красивими цифрами мало того, що стосується реального підвищення обороноздатності України”, – зазначили в «УДАРі Віталія Кличка.

Окрім недостатнього фінансового забезпечення особового складу ЗСУ, упродовж років також спостерігається стагнація в питанні переозброєння нашої армії, зауважили в партії.

“Хоча кошти у відсотковому відношенні до ВВП, що виділяються в Україні на оборону, перевищують вимоги стандартам НАТО, проте ми зараз не відповідаємо одному з його критеріїв – це бюджет розвитку. Понад 80% коштів, що виділені на оборону, використовуються на утримання армії та інших силових відомств. З таким підходом ми не зможемо досягнути якісного розвитку ЗСУ в побудові сучасної високорозвиненої армії”, – вважають «ударівці.

Ще однією проблемою «УДАР Віталія Кличка» називає незадовільний стан виконання оборонного замовлення для потреб Української Армії у забезпеченні новітніх зразків озброєння та підвищення обороноздатності України.

“Державне оборонне замовлення у 2020 і у 2021 роках уряд затвердив із суттєвим запізненням — майже на пів року. Через це державні оборонні підприємства залишалися без належного фінансування”, – пояснили в партії.

«УДАР Віталія Кличка» вважає, що державна оборонна стратегія має, у першу чергу, фокусуватися не на кількісному збільшенні ЗСУ, а на якісному перетворенні армії. На думку «ударівців», для цього необхідно:

“Україна повинна бути сильною, а громадяни – почуватися захищеними!”, – резюмували в «УДАРі Віталія Кличка.

Читайте також: «УДАР Віталія Кличка»: Скорочення фінансування, тиск та централізація – подарунки влади до Дня місцевого самоврядування

Exit mobile version