Різдвяний піст: тернопільський священик про помилки, яких найчастіше припускаються віряни (Відео)

Фото з відкритих джерел

28 листопада розпочинається Різдвяний піст, який триватиме до 7 січня – Різдва Христового. Також Різдвяний піст ще має назву Пилипів піст, або Апостолів піст. Назва пов’язана з тим, що заговини (підготовка до посту) 27 листопада припадають на день святого апостола Пилипа. За своїми правилами Різдвяний піст дуже схожий на Петрів піст.

Згідно з церковним уставом, в усі дні посту з раціону виключаються м’ясні, молочні продукти та яйця. Дозволено споживати понеділками, середами та п’ятницями рослинну їжу без олії, а у вівторки та четверги – рослинну їжу з олією. Суботами, неділями та на великі свята до 2 січня дозволяється вживати рибу. Після 2 січня піст посилюється та рибні продукти не вживаються.

Але слід пам’ятати, що не кожен може дотримуватися посту, який нам пропонує Типікон (Богослужбовий статут Церкви). Він полегшується для вагітних жінок та людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Такі люди мають зважати на стан свого здоров’я та з приводу посту радитися з духівником та лікарями.

Священнослужителі відзначають, головне завдання будь-якого посту – спонукати людину до покаяння, милосердя та самодисципліни через обмеження у їжі та розвагах. Мова не йде про заморювання самих себе голодом до виснаження — такі крайнощі Церквою засуджуються.

Більше про історію встановлення одного з чотирьох багатоденних постів календарного року, його сенс і правила – керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

Читайте також:

Exit mobile version