Тернопільська громада серед лідерів у використанні е-консультацій в Україні

На офіційній сторінці швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) у Фейсбук оприлюднили результати аналізу рівня використання громадами в Україні інструмента електронної демократії «Е-консультації». Так, за підсумками дослідження, одним із лідерів у використанні електронних консультацій в Україні є Тернопільська міська територіальна громада.

Разом з Тернополем у перелік найактивніших користувачів електронних консультацій увійшли ще дев’ять громад, які в сукупності провели понад 150 консультацій, що складає 65% активності від загального використання інструмента е-консультацій.

Нагадаємо, рішення «Про затвердження Положення про електронні консультації та опитування в Тернопільській міській територіальній громаді» було прийняте виконавчим комітетом у 2018 році.

За цей період, за інформацією Тернопільської міської ради, з метою залучення громадян до розв’язання актуальних питань у Тернополі, на сервісі «Електронні консультації з громадськістю» проведено 18 консультацій, 98 опитувань та 7 електронних обговорень проєктів нормативно-правового акту.

Зокрема, не виходячи з дому жителі Тернопільської громади мали змогу висловити свою думку з приводу: покращення руху транспорту у місті, електронного зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти, святкування Дня міста та Дня Незалежності у Тернополі, реконструкції Старого парку, присвоєння назв вулицям у місті тощо.

Довідка. Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP) в Україні впроваджується за підтримки Швейцарії та реалізується упродовж 2015–2023 років Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Робота Програми спрямована на розвиток електронних послуг та електронної демократії як на національному рівні, так і в регіонах України.

Exit mobile version