Для невакцинованих українців існує єдиний варіант як поїхати до іншої області

Фото: мережа Інтернет

Після 21 жовтня поїздки міжобласними маршрутами будуть доступні тільки для пасажирів із COVID-сертифікатами та негативними ПЛР-тестами. Відповідно до рішення уряду, від 21 жовтня в Україні запровадять обмеження для пасажирських перевезень між областями усіма видами транспорту. 

На запитання глядачів ТСН про те, як потрапити на поховання родича чи на лікування в інше місто без щеплення, розповів 13 жовтня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у прямому ефірі ТСН. 

Міністр нагадав, що від наступного четверга міжобласні перевезення будуть доступними для пасажирів після пред’явлення міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, який підтверджує вакцинацію від COVID-19. У тих випадках, коли поїздка невакцинованого громадянина в інше місто за межами області є конче необхідною, Віктор Ляшко пропонує єдиний варіант.

“Інший варіант — зробити негативний ПЛР-тест, який буде діяти упродовж 72 годин”, – підказав міністр.

За його словами, складну ситуацію з поширенням COVID-19 в Україні характеризує не так рівень інфікування, як збільшення числа госпіталізованих. А серед тих, хто потрапляє до лікарень, переважають невакциновані громадяни. 

“Самі по собі цифри інфікування не свідчать ні про що, сьогодні ми говоримо про госпіталізацію. Госпіталізації, які ростуть — це тривожний сигнал. Сьогодні як мінімум 95 відсотків госпіталізованих — невакциновані. Коли ми будемо нехтувати вакцинацією, то госпіталізації будуть зростати, а це привід оголошувати “червоний” рівень епіднебезпеки”, – зауважив він.

Додамо, що за інформацією ДУ “Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України”, за 14 жовтня на Тернопільщині виявили 514 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Також за останню добу медики зареєстрували шість летальних випадків.

Читайте також: У Тернополі діти з постковідним синдромом можуть пройти реабілітацію

Exit mobile version