“Живу завдяки Вам”: у лікарні Тернополя за життя бореться талановита майстриня з писанкарства

“Мої дорогі, на вулиці весна і я живу, дякуючи вам. Радію сонечку, квіточці, життю”, – написала жителька смт. Мельниця-Подільська Леся Стратій. Понад 4 роки вона веде боротьбу за життя з раком. Вперше захворювання діагностували у 2016 році, тоді пані Леся перенесла операцію та курс хіміотерапії.

“Навесні 2016 в мене вперше діагностували рак і я пройшла тривале лікування, з операцією і хіміотерапією. Через два роки знову потрапила в лікарню з онкодіагнозом. Вже 13 місяців я регулярно проходжу курси хіміотерапії для боротьби з цією хворобою. Після декількох перших курсів в мене з’явились серйозні побічні ефекти, через які я частково втратила чуття в пальцях рук і стопах (нейропатія)”, – розповідає Леся Стратій.

Курс лікування дороговартісний. Аби хоч якось допомогти родині у зборі коштів на своє лікування, жінка почала продавати свої роботи. Пані Леся – талановита майстриня писанкарства. Цією справою жінка захопилася ще задовго до захворювання. На якийсь час припинила займатися писанкарством, а у 2010-му повернулася до улюбленої справи, яку не полишає навіть сьогодні.

“Малювати писанки – це моє хобі, якому я навчилась майже 20 років тому. Цікаво, що це трапилось не в Україні, а під час мого перебування в США на програмі культурного обміну. Я була вражена тим, що в Штатах писанки вважаються визначним атрибутом української культури, а на Батьківщині в той час цим мало хто цікавився.

Після повернення в Україну я багато років не займалась писанкарством, але повернулась до цього в 2010 році. Через 7 років у мене з’явилась ідея зробити Великодню декорацію з писанок для церкви в нашому селищі – близько 20 штук. Це дуже гарно сприйняли, і я почала їх дарувати родичам і друзям. В 2018 році я додала ще близько 30 писанок для Великодньої декорації”, – продовжує пані Леся.

Після лікування, яке є виснажливим, у жінки практичної не залишається сил. Були моменти, – зізнається Леся Стратій, – коли думала, що вже не зможе займатися улюбленою справою.

“Після декількох перших курсів в мене з’явились серйозні побічні ефекти, через які я частково втратила чуття в пальцях рук і стопах (нейропатія). Я думала, що вже не зможу повернутись до писанкарства, адже тримати ручку для письма мені важко. Взимку 2019 року, я все ж вирішила спробувати, і в мене на очах з’явилась симпатична писанка. З того часу писанкарство стало невід’ємною частиною мого дня.”

Процес створення писанки пані Лесся вважає своєрідним чудом. Справа приносить їй радість, душевний спокій, а також естетичне задоволення. Окрім цього, це є певним способом для жінки заробити собі на лікування.

“Я хочу ділитися своїм мистецтвом з іншими, і таким чином популяризувати писанкарство та українську культуру. Придбавши мої писанки, ви отримаєте унікальний витвір, а також підтримаєте мене в боротьбі з раком. Але, на жаль, моя хвороба прогресує і мені знову потрібна хіміотерапія. Цього разу це Паклітаксел і Цирамза. Мене чекає три місяці важкої боротьби: 12 разів Паклітаксел(щотижня), 6 разів Цирамза. Одна доза Цирамзи вартує $2100. Тому знову прошу про допомогу. Розумію, що зараз важко всім, але, на жаль, рак не йде на карантин. Будь ласка, не залишайтесь байдужими, якщо маєте можливість, то підтримайте фінансово і духовно”, – звертається до у всіх небайдужих Леся Стратій.

Допомогти жінці одужати може кожен з нас. Важлива кожна гривня, кожна придбана писанка. Переглянути роботи Лесі Стратій та придбати їх Ви можете на сторінці “Dobra Pysanka” у Фейсбук. До слова, журналістам “Файного міста” донька пані Лесі Софія повідомила, що саме зараз жінка перебуває в тернопільському онкодиспансері на лікуванні. Тож, якщо маєте бажання допомогти – допоможіть, будь-ласка.


Реквізити

Картка ПриватБанку:
5168 7573 3671 3906 Стратій Олександра Михайлівна
4731 2191 0591 9975 Стратій Сергій Тадейович

Exit mobile version