Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні – метеоролог

Фото: мережа Інтернет

Кожного року передбачити, якою буде погода ближче зими стає все складніше. В першій половині осені синоптики можуть спостерігати морози, тоді як у другій – нехарактерні потепління. Якщо раніше в Україні перехід до зими був плавним – з поступовим похолоданням восени і нульовою температурою в грудні, то зараз сезони сильно змістилися, каже метеоролог Вазіра Мартазінова.

Вересень з теплом і холодом

Перші заморозки в Україні можливі вже у середині вересня. Про це розповів народний синоптик Володимир Деркач.

За його словами, перша декада вересня буде досить теплою, вдень показники термометра наближатимуться до +20°. Опади очікуються, але вони будуть слабкими. Температурні показники знижувамуться у другій половині місяця. У ці дні можливі невеликі заморозки на поверхні ґрунту.

Синоптик Наталка Діденко додає, що за попередніми прогнозами, у першій декаді вересня погода на Тернопільщині буде мінливою. Періодично спостерігатимуться теплі дні. Втім, залишатиметься висока ймовірність дощів, а також почастішають густі тумани.

Передзимів’я в жовтні

Жовтень цього року може бути більш холодним, ніж листопад і грудень, і вже в другій половині осіннього місяця в Україні може випасти перший сніг.

Жовтень в Україні почав мати процеси передзим’я: в ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді і грудні. В останні роки це проглядається. Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив, – розповіла завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

За її словами, зараз спостерігається тенденція, що жовтень стає більш холодним, зате в наступні два місяці може бути потепління до плюсових температур вище норми листопада і грудня.

Також помічають “розкид” в графіку кліматичної зими: вона може початися в кінці січня і закінчитися в кінці лютого, або ж початися в кінці грудня і закінчитися в січні, або протриматися з грудня по лютий.

Метеоролог підкреслила, що прогнозувати погоду взимку стає все складніше.

Джерело

Читайте також: Гарячій воді в Тернополі бути, та ще й за новим графіком

Exit mobile version