Чудернацькі улюбленці тернополян: “вусатий косметолог” зі своєю домівкою (Відео)

Фото: мережа Інтернет

Сьогодні все більше людей заводять незвичайних домашніх улюбленців. Віддають перевагу не лише тропічним птахам, павукам чи рептиліям, а й величезним равликам – Ахатинам. Догляд за ними багато часу не займає. Вони не шумлять, не псують меблів і майже не залишають слідів, а ще – підходять для алергіків.

Ахатина може вирости до 20 сантиметрів, – розповідає власниця равлика тернополянка Тетяна Веселович. Забарвлення черепашок і тіла у цих равликів різноманітне. За кольором тіла равлики можуть бути стандартні та альбіноси.

“Ахатина – це гігантський африканський равлик, підвидів яких є дуже багато. Ахатини можуть бути білотілі та чорнотілі. Найбільший наземний равлик в світі, широко розповсюджений в тропічних і субтропічних країнах. В Україні цей вид є не дуже поширеним, заводять їх переважно для того, щоб використовувати у косметологічних цілях. Головне правильно за ними доглядати”, – розповідає Тетяна Веселович.

При правильному догляді, – каже власниця Ахатинів, – утримання равлика не принесе незручностей. Ємність, в якій живе равлик, має добре провітрюватися. Також необхідно підтримувати температуру в контейнері на рівні 22-24 градусів тепла, інакше улюбленець може загинути. Щоб Ахатина був здоровим, в його контейнері потрібно підтримувати чистоту. Своєчасне прибирання запобіжить появі цвілі, яка згубно впливає на здоров’я равлика. Подбати слід і про його раціон.

Раціон Ахатина становить рослинний корм. Молодих равликів слід годувати свіжими овочами та фруктами: огірками, помідорами, кабачками, яблуками, бананами. Влітку равлики їдять кульбаби і кропиву. Також повинен обов’язково входити кальцій для росту раковини. Він міститься в яєчній шкаралупі. Можна розтовкти шкаралупу до порошку і змішати її з фруктами чи овочами. Равликам протипоказано: солоне, борошняне, копчене і солодке“, – додає Тетяна Веселович.

Розповіла Тетяна Веселович і про косметологічні здібності цих домашніх улюбленців.

“Не так й давно равликів стали застосовувати в косметології для омолодження шкіри, для боротьби з целюлітом, а також для зниження варикозного розширення вен. Було встановлено, що слизові виділення Ахатина мають в своєму складі певні речовини, властивості яких дуже схожі на антибактеріальні препарати. Також слиз равликів сприяє омолодженню шкіри обличчя і всього тіла. Найпопулярнішою косметичною процедурою, до якої залучені ці равлики, є масаж”, – відзначає тернополянка.

Більш детально про те, як обрати равлика, догляд за ним та його можливості – у відеоматеріалі.

Читайте також: “Ніколи не кажіть жінці, що вона не зможе. Повірте, зможе”: історія тернополянина

Exit mobile version