На Тернопільщині під час посипання доріг піскорозкидувач пошкодив два легкових автомобілі. Інцинденти трапилися на автошляхах краю з інтервалом у два дні. Триває слідство.
Перший випадок трапився 18 січня, близько 12.10, на 379-му кілометрі дороги М-19 Доменове-Ковель-Чернівці-Тереблече. Спеціалізований автомобіль здійснював посипку дорожнього покриття протиожеледними матеріалами і з посипаючої суміші вилетіла кам’яна глиба, яка влучила у легковий автомобіль “Renault Fluence”. В авто – тріщина лобового скла, вм’ятина та пошкодження лакофарбового покриття кузова. Окрім цього, камінь, який влучив в автомобіль, став супутньою причиною ДТП.
За фактом даного інциденту працівники поліції склали адміністративний протокол на шляхового майстра товариства, яке обслуговує дану дорогу, за ч. 4 ст. 140 КУпАП (порушення правил норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах місць провадження робіт). Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це 1020 гривень.
Другий випадок трапився через два дні, опісля першого. 20 січня, близько 09.30, на 365-му кілометрів автодороги М-19, поблизу села Мшанець Теребовлянського району, під час посипки дорожнього покриття з піскорозкидувача вилетів камінь і пошкодив лобове скло легкового автомобіля “Kia Ceed”, що згодом стало супутньою причиною ДТП.
Як і в першому випадку працівники патрульної поліції склали адміністративний протокол на шляхового майстра компанії, яка обслуговує дану ділянку дороги, за ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Обидва адміністративні протоколи потрапили на розгляд Теребовлянського районного суду.
Як повідомляє Тернополіс, шляховий майстер провини не визнає. 3 лютого суддя Ромазан Л. С. приступила до розгляду обох цих справ, але у неї виникло ряд запитань щодо правильності складених протоколів. Зокрема, в тому числі виникли запитання щодо того на чиїй адміністративній території трапилися події, бо це позбавляє суд можливості встановити чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Також у матеріалах справи відсутні пояснення шляхового майстра. У протоколах він написав, що не визнає порушення і пояснення надасть на окремому аркуші, однак той окремий аркуш до суду не потрапив. Відтак, в обох випадках суддя постановила повернути матеріали в управління патрульної поліції в Тернопільській області на дооформлення.
Читайте також: У Тернополі на підприємстві загинула працівниця