Карантин в Україні продовджать до 22 травня. Відповідне рішення сьогодні прийняли члени Кабінету міністрів України.
Проте, вже з 11 числа уряд розпочав зняття перших обмежень і переходить до концепції адаптивного карантину.
Уряд в першу чергу зацікавлений, аби якомога швидше запустити всі сфери економіки, які призупинилися через епідемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів. За їх розрахунками, передчасне зняття карантину – означає тисячі нових хворих. Не можна цього допустити. Ми багато спілкувалися з представниками бізнесу. Розуміємо потреби і запити бізнесу, і сьогодні скликали позачергове засідання, під час якого плануємо прийняти проект постанови на прохання бізнесу, якому треба час, аби підготуватися до безпечних умов роботи, – заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
З 11 травня будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку. Крім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які вже розроблені і будуть представлені Міністерством охорони здоров’я України.
Ми дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс. Роботу літніх майданчиків кафе і ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важлива прив’язка і можливість контролювати, в тому числі органами місцевого самоврядування. Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями. Музеї, бібліотеки, тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах. Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки. Все це буде прийнято. Постанова буде опублікована і бізнес зможе бачити чітко, в яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів з 11 травня, – повідомив очільник уряду.
Водночас, на засіданні оперативного штабу у Тернополі було прийнято рішення про надання дозволу з 5 травня на часткове відновлення роботи ряду сфер, що були дозволені Постановою КМУ.
Зокрема, ідеться про торгівельну діяльність продуктами швидкого харчування, провадження діяльності з надання фінансових послуг, надання ургентної стоматологічної допомоги приватними клініками/кабінетами.
Уже від завтра в Тернополі дозволено:
- діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки за умови забезпечення персоналу (захист обличчя та очей, рук) та споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі на день, температурного скринінгу працівників на початок роботи, безконтактної передачі замовлення.
- торгівельну діяльність продуктами швидкого харчування, в тому числі кавою та гарячими напоями в одноразовому пакуванні – із забороною вживання їжі та напоїв на місці за умови забезпечення персоналу (захист обличчя та очей, рук) та споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі на день, температурного скринінгу працівників на початок роботи, безконтактної передачі замовлення.
- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ, за умови перебування в приміщенні не більше одного відвідувача, з використанням засобів індивідуального захисту (маски, рукавички, окуляри або щиток) працівниками та відвідувачами, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів (прибирання з деззасобами двічі в день з відміткою в графіку прибирань).
- надання ургентної стоматологічної допомоги приватними стоматологічними клініками/кабінетами, виключно за умов: наявності довідки, розміщеної на доступному для відвідувачів місці про результати аналізів обстеження на COVID-19 методом ПЛР; забезпечення роботи медичного персоналу в засобах індивідуального захисту (захисні комбінезони, окуляри, маски, щиток) відповідно до наказу МОЗ України від 30.04.2020 №994 «Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»; за попереднім записом, не більше одного пацієнта в кабінеті; дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину відповідно до наказів МОЗ України».