Прокуратура Тернопільщини виявила порушення в наданні медичної допомоги ув’язненим

Фото: прокуратура Тернопільської області

Відсутність цілодобового чергування медиків, неналежне забезпечення окремими кабінетами для медичного огляду, недотримання огляду новоприбулим засудженим – такі порушення виявили працівники Тернопільської обласної прокуратури при перевірці медичного обслуговування в’язнів.

У Чортківській міській медичній частині №26 фактично не передбачено цілодобове чергування медпрацівників, – повідомляють у прокуратурі області. Воно відбувається лише упродовж робочого дня, а в позаробочий час, у разі погіршення стану здоров’я в’язнів, немає можливості вчасно надати необхідну допомогу ув’язненим, що суперечить принципам охорони здоров’я, передбаченими чинним законодавством.

Також медична частина установи не забезпечена усіма необхідними кабінетами: немає окремого інфекційного ізолятора для хворих з кишковими інфекціями, окремої палати-ізолятора для тримання осіб з психічними розладами, туберкульозного та фізіотерапевтичного кабінетів, приміщення очікування прийому.

Окрім цього, в порушення вимог законодавчих актів, лікарська допомога засудженим до довічного позбавлення волі нерідко надається не безпосередньо в камері сектора УВП, а в кабінеті долікарського прийому медичної частини. Це ставить під загрозу безпеку самих медиків. Медичні працівники Чортківської міської медчастини № 26 не завжди дотримуються добового терміну проведення медичного огляду новоприбулим засудженим та ув’язненим.

За результатами виявлених обласною прокуратурою порушень до дисциплінарної відповідальності притягнуті службові особи установи.

Читайте також: На Тернопільщині пенсіонер розбещував 7-річну дівчинку

Exit mobile version