Особливості ЗНО-2020: до чого в умовах епідемії варто готуватися тернопільським випускникам

Незважаючи на карантин, тернопільські школярі продовжують інтенсивно готуватися до складання незалежного оцінювання та вступної кампанії. За інформацією МОН, дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину.

Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться, – повідомляють у міністерстві.

На думку керівництва міністерства, в умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах, адже більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область.

Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори.  Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей, – наголошують в МОН.

Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мала.

У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати, – додають в міністерстві.

Читайте також: Стало відомо, коли завершиться навчання у тернопільських школах

Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції.

У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких категорій абітурієнтів в умовах вступу до університетів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів, – кажуть у МОН.

Читайте також: Випускники без випускного: одинадцятикласники Тернополя можуть залишитися без святкування

Exit mobile version