Екологічна інспекція нагадує тернополянам: на поминальні дні краще обирати живі квіти

Напередодні Великодня на Тернопільщині зростає попит на штучні квіти для кладовищ. Проте екологи застерігають: пластикові прикраси завдають серйозної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

Про це пише Файне місто з посиланням на Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області.

У передвеликодній період традиційно впорядковуються місця поховань, і багато людей купують штучні вінки та композиції.

Пластикові квіти виготовлені з полімерних матеріалів, які практично не розкладаються. Після втрати привабливого вигляду вони часто опиняються на стихійних сміттєзвалищах, забруднюючи ґрунт і воду. Під впливом сонця та вологи такі вироби виділяють шкідливі речовини.

Особливо небезпечним є спалювання пластикових прикрас. Під час горіння утворюються токсичні сполуки, зокрема діоксини, які становлять серйозну загрозу для здоров’я та довкілля.

Натомість гідне вшанування пам’яті не потребує надлишку штучних прикрас. Живі квіти, багаторічні насадження чи композиції з природних матеріалів виглядають не менш достойно. А доглянута територія без зайвих відходів говорить про справжню повагу до близьких.

Exit mobile version