Роботодавці, які працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У центрі зайнятості зазначають, щомісячне відшкодування роботодавцям нарахованого та сплаченого ними ЄСВ за направленням служби зайнятості безробітних є одним із напрямків їх стимулювання до створення нових робочих місць.
Згідно з Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI для роботодавців зі сплати ЄСВ передбачені такі пільги:
- компенсація 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат;
- компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного;
- компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.
Детальніше – у відеоматеріалі.
Читайте також: На Тернопільщині сформували списки людей, яких першочергово вакцинують від Covid-19: погодилися не всі (Відео)