Вчені дійшли висновку: коронавірус вражає гемоглобін в еритроцитах, далі – гіпоксичний синдром, який призводить до нестачі кисню у пацієнта.
Науковці проаналізували дані 1210 пацієнтів з Covid-19, у 224 з яких хвороба перебігала важко. Аналіз показав, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів, які перенесли важку форму захворювання порівняно з тими, у кого воно перебігало легше або безсимптомно, про це йдеться у досліджені, опублікованому на Hematology, Transfusion and Cell Therapy.
Висновки дослідження вражають: як вірус Covid-19 впливає на легені не в першу чергу. Спостерігається широке враження рецепторів і травного тракту, а також стінок судин і клітин крові.
“Це ніяка не пневмонія і легені не є “мішенню” номер один. Уражаються рецептори, які є не тільки в легенях, а й в судинах, і в травному тракті”, – уточняють дослідники. Звідси випливає, що, якщо у людини з грипоподібними симптомами спостерігається втрата смакових і нюхових відчуттів, ймовірність того, що це Covid-19, а не інша інфекція, – 10:1.
Нові дані можуть змінити клінічні рекомендації для лікування хворих коронавірусом. Можливо, замість штучної вентиляції доцільніше робити переливання крові або еритроцитів, щоб запобігти розвитку важкого стану і смерті. Це, ймовірно, і пояснює, чому штучна вентиляція легенів не допомагає у важких випадках.
Гемоглобін – що це?
Це дихальний пігмент, який є в еритроцитах крові. Його основне завдання – переносити кисень з легенів до тканин організму людини. Окрім того, він бере участь у транспортуванні вуглекислого газу з тканин у легені, завдяки чому допомагає підтримувати кислотно-основний баланс в організмі.
Раніше незалежні китайські біологи також повідомляли про те, що SARS-CoV-2 атакує гемоглобін в еритроцитах.