1 квітня близько 9 години ранку на електронну пошту ГУНП в Тернопільській області надійшов лист, про те, що в будівлі Бучацького районного військового комісаріату закладено вибуховий пристрій. На місце події виїжджали усі екстрені служби.
Вибухотехніки разом з кінологами обстежили будівлю та прилеглу територію з метою виявлення можливого небезпечного предмету. Інформація про замінування не підтвердилася, вибухівки поліцейські не виявили.
Відомості про подію правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України « завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності». Проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення псевдомінера.
Нагадаємо, в березні Верховна рада України посилила кримінальну відповідальність за неправдиве повідомлення про мінування.
- До внесення цих змін санкція статті передбачала від 2 до 6 років ув’язнення – якщо неправдиве повідомлення про мінування було зроблене вперше без тяжких наслідків. Водночас за повторне вчинення даного злочину або таке, що призвело до тяжких наслідків, передбачалося покарання від 4 до 8 років за ґратами.
- Тепер за змінами до Закону введено покарання з 4 до 8 років – вже за перше неправдиве повідомлення про мінування, навіть якщо воно не мало тяжких наслідків, але стосується наступних споруд: критично важливі об’єкти інфраструктури, об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я.
Читайте також: У Тернополі батько встромив ножа у сина