Ситуація критична: коронавірус в Почаєві прогресує. COVID-19 підтвердили в працівників та пацієнтів психоневрологічної лікарні

У працівників Почаївської обласної психоневрологічної лікарні зафіксовано випадки захворювання на COVID -19. Про це працівникам Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини повідомила головний лікар закладу Лариса Василюк, яка зараз перебуває на лікування у Тернопільської центральній обласній адміністрації у зв’язку з виявленим у неї гострої респіраторної коронавірусної інфекції COVID -19.

У 26 пацієнтів відділення для чоловіків було лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію COVID-19. Четверо з них переведено до центральної міської лікарні м. Почаєва, у решти перебіг захворювання наразі проходить у легкій формі, – зазначила Лариса Василюк.

Читайте також: У приватній хаті підпільно проводив Богослужіння. На Тернопільщині священник, який помер від коронавірусу, міг заразити односельчан 

За її словами, у разі загострення, хворих будуть направляти до Кременецької центральної районної та Почаївської міської лікарень.

Почаївська обласна психоневрологічна лікарня розрахована на 100 ліжко-місць, на сьогодні у закладі перебуває 62 особи. З 12 березня у лікарні запроваджено карантинні заходи. Зокрема, на планове лікування не приймаються нові пацієнти. Пацієнти, стан яких дозволяє продовжувати лікування в амбулаторних умовах, виписуються. 25 квітня додатково було здійснено забір зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2 лише 30-ти пацієнтів та персоналу, оскільки не вистачило пробірок для забору крові. Придбання пробірок профінансовано і після їх отримання, лікарнею будуть здійснені дослідження у решти пацієнтів і працівників. Результати досліджень очікуються, – повідомила головний лікар Почаївської обласної психоневрологічної лікарні.

Василюк каже, працівники забезпечуються індивідуальними засобами захисту у межах виділеного фінансування (додаткового фінансування не виділено, засобів недостатньо). До слова, крім неї ще один лікар перебуває у реанімаційному відділенні обласної лікарні з діагнозом COVID-19.

Було запроваджено температурний скринінг всіх працівників перед робочою зміною, закуплені дезінфікуючі засоби, забезпечено жорсткі обмеження для спілкування з відвідувачами і між пацієнтами відділення для чоловіків і жінок. У самому Почаєві, у зв’язку із вірогідністю поширення інфекції, запроваджені жорсткі вимоги до дотримання санітарно-гігієнічних норм. Крім того, у закладі на стаціонарному лікуванні перебувають понад 40 пацієнтів, які потребують влаштування до закладів соціального захисту населення. До того ж, частина з них є мешканцями інших областей і навіть країн. У деяких втрачені документи, що посвідчують особу, – розповідають в Офісі Омбудсмана України.

На ранок 28 квітня COVID-19 виявили у 147 жителів Кременецького району. Епіцентром ураження залишається місто Почаїв. У Почаїв пропускають лише спецтранспорт і транспорт, який забезпечує життєдіяльність міста, а також – жителів міста. Проте, без права виїзду.

Водночас, за словами заступника голови Кременецької райдержадміністрації Вячеслава Онишкевича, і ближні до Почаєва села мають позитивні результати коронавірусу.

Відбулося засідання місцевої комісії, під час якої вирішили, у разі збільшення кількості хворих, звернутися до Володимира Труша щодо посилення карантиних заходів. Також комісія доручила поліції зняти КПП на в’їздах та виїздах з Почаєва і встановити їх на в’їзді до Кременецького району зі сторони Радивилівського та Дубенського районів. Почаївська лавра закрита на карантин, відповідно до їхнього внутрішнього рішення, та рекомендацій комісії. Дійшли певної згоди щодо тестування їхніх поселенців, – каже Онишкевич.

За його словами, наразі Почаївська лікарня забезпечена необхідними засобами. У лікарні перебуває 13 людей, всі інші – на самоізоляції. При потребі, хворих зможе приймати Кременецька лікарня.

Читайте також: “У нас не було респіраторів, ніякого індивідуального захисту…”: медсестра з Тернопільщини розповіла, як підхопила коронавірус

Нагадаємо, на Великдень віряни масово порушували карантинні обмеження, які ввели в Україні. Під час богослужіння, попри встановлені обмеження, людей впустили всередину храму. Через це кількість хворих на COVID-19 різко зросла.

Читайте також: Через масові порушення закону московський патріархат можуть виселити з Почаївської лаври?

Наразі в Олександрівській лікарні Києва з коронавірусом перебуває четверо священників з Почаївської лаври.

21 квітня на в’їздах у Почаїв облаштували чотири карантинні пости.

На них цілодобово несуть службу поліцейські, рятувальники, військовослужбовці Кременецького військового комісаріату. Вони стежать за дотриманням карантинних обмежень, з’ясовують маршрут та мету поїздки людей, роблять температурний скринінг, проводять роз’яснювальну роботу, якщо потрібно – здійснюють санітарну обробку транспорту. Такі заходи вживаються, аби не допустити подальше розповсюдження небезпечної інфекції,  зазначають у поліції. 

Раніше депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця розповів нам, що Почаївська лікарня, яку визнали базовою для пацієнтів з COVID-19, – не готова до прийому людей.

Два апарати ШВЛ і тільки один із них – робочий. Місцеві волонтери та небайдужі придбали для лікарів та медичного персоналу засоби захисту. Лікарня не готова до масового поступлення пацієнтів, хворих на коронавірус, – сказав Тарас Паляниця.

Нагаємо, до 11 травня 2020 року (включно) в Україні продовжили карантин.

Фото – Офіс Омбудсмана України

Exit mobile version