Врятуйте життя воїна ЗСУ: тернополян з негативним резусом закликають стати донорами крові

Тернопільський обласний центр служби крові / Фото: Файне місто

У Тернополі є потреба у донорській крові усіх груп з негативним резус фактором для військовослужбовців ЗСУ. Всіх охочих закликають доєднатися до доброї справи та стати донорами. Про це пише Файне місто з посиланням на голову ГО “Я Донор” Олександра Хому.

Донорство крові – це важливо! А в час війни – це обовʼязок кожного громадянина України! Саме тому, ми закликаємо вас долучитись до кроводачі на потреби військовослужбовців ЗСУ та цивільного населення. Запрошуйте на спільні донації друзів та колег, організовуйте корпоративні дні донора та поширюйте інформацію про сьогоднішні потреби у крові. Лише спільними зусиллями ми здолаємо ворога раз і назавжди та забезпечимо запасами донорської крові усі актуальні потреби!, – закликав Олександр Хома.

Нагадаємо, здати кров можна щодня з 08:00 до 13:00 в Тернопільському обласному центрі служби крові (м. Тернопіль, вул. Клінічна, 8). Також донори зможуть зробити загальний аналіз крові.

Фото: Олександр Хома

Відповіді на питання з приводу донорства крові шукайте за посиланням.

Якщо у вас немає можливості здати кров, ви можете задонатити на розвиток донорського руху.

Як підготуватися до донації крові

Як зазначають на сайті Донор.UA, їжа, спожита донором перед здачею крові, має надзвичайно важливе значення. Неправильне харчування впливає на якість крові, тому є протипоказанням до донорства. Найменші порушення в дієті можуть призвести до серйозної зміни якості крові та її компонентів. Від цього залежатиме якість наданої допомоги хворому. Результатом порушення донорської дієти може стати не просто зміна аналізу крові, а й ризик для життя іншої людини.

Склад раціону, вживання алкоголю чи ліків можуть уплинути на певні показники крові, тому радять відмовитися від такого списку продуктів або препаратів:

Куріння – ворог здоров’я не тільки донора, а й пацієнта, який отримує таку кров. Утриматися від паління слід мінімум за дві години до донації та дві години після.

Небажано також перед здачею крові пити каву – принаймні протягом 4-5 годин. Оскільки кофеїн звужує судини, у донора може бути важче взяти необхідну кількість крові. Утриматися від кавування варто також протягом 12 годин після донації, так як кофеїн має сечогінний ефект, а для донора важливо підтримувати достатню кількість рідини в організмі, аби швидше та якісніше відновити кров.

Що можна їсти перед донорством крові

Порція напою обов’язкова безпосередньо перед здаванням крові з метою запобігання розвитку гіповолемічної реакції організму через різку зміну артеріального тиску. Рекомендують випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів.

Легкий сніданок слід з’їсти за 2-3 год до процедури. У день донації, щоб уникнути непритомності та слабкості, варто перекусити вареними крупами на воді чи макаронними виробами без додавання вершкового масла. Можете з’їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), вівсяне печиво. Також дозволені пропарена риба та відварене м’ясо нежирних сортів. Проте деякі центри крові наполягають на відмові від м’яса та риби напередодні донації – слід уточнити цей момент на етапі планування кроводачі.

Упродовж дня після донації бажано уникати інтенсивних фізичних навантажень, керування автомобілем та іншою технікою, яка потребує підвищеної концентрації.

Читайте також:

Exit mobile version