У Тернопільській громаді встановили спеціальні контейнери для ПЕТ-пляшок

Фото: Тернопільська міська рада

Для утилізації ПЕТ-пляшок на території Тернопільської громади встановили спеціальні контейнери. Про це пише Файне місто з посиланням на Тернопільську міську раду.

ПЕТ-пляшки – це одноразові пляшки, виготовлені з поліетилентерефталату. Їх використовують для фасування рослинної олії, соусів, соків, води, інших напоїв і рідин. Вони можуть бути різноманітної форми, об’єму та кольору, призначені тільки для одноразового використання.

У чому небезпека повторного використання ПЕТ-пляшки? 

Перша за все, варто звернути увагу, як її виготовляють. Є преформа зі шкідливих речовин, із якої видувають пляшку, згодо її покривають захисним глянцевим шаром, заливають туди рідину (сік, воду тощо). Вміст пляшки підтримує її форму, тріщин немає, немає і небезпеки для здоров’я. Однак після миття гарячою водою з’являються мікротріщини у захисному шарі – у вміст пляшки потрапляють шкідливі речовини, і вживання тієї рідини, для зберігання якої ми повторно використали пластикову пляшку, просто небезпечне для нашого здоров’я. Постійне споживання рідин з таких пляшок може викликати різні захворювання, навіть онкологічні.

У сучасному світі дуже важко відмовитися від споживання пластику, бо він використовується майже у всіх упаковках продуктів харчування. Тому, аби зменшити шкоду від використання пластику, його потрібно відправляти на переробку. Для цього у Тернопільській міській територіальній громаді встановлені спеціальні контейнери для збору ПЕТ-пляшки.

Часто у контейнерах для збору ПЕТ-тари можна побачити квіткові горщики, упаковки з-під тортів, інші пластикові предмети побуту. Цього робити не можна. Ці сміттєві баки розраховані на збір лише ПЕТ-пляшки.

Як правильно утилізувати ПЕТ-пляшки?

Читайте також: Іграшки, ганчірки і навіть мертві тварини: що тернополяни змивають в унітаз (Відео)

Exit mobile version