У Тернополі змінили нарахування для споживачів з індивідуальним опаленням (Інфографіка)

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

З 1 грудня 2021 року між співвласниками багатоквартирного будинку впровадили порядок розподілу обсягів спожитих у будинку комунальних послуг, що передбачає повний облік теплової енергії, яка потрапляє у багатоквартирний будинок.

Відповідно до Методики, відтепер теплова енергія, яка надходить у будинок, розподіляється між всіма співвласниками багатоквартирного будинку та включає:

“Відповідно до законодавства, обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування, а також на функціонування внутрішньобудинкової системи опалення та функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання також розподіляється на власників приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.”

Тобто споживачам, які відключили помешкання від системи централізованого опалення, нараховується частка плати за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування,  на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та постачання гарячої води.

Додатково також нараховується плата за тепловіддачу від транзитних трубопроводів.

“За основу при нарахуванні для абонентів автономного опалення беруться діаметри транзитних стояків, їхня кількість та довжина. Якщо ж стояки «відрізані», то при наданні відповідного акту в Службу збуту теплової енергії (вул. Князя Острозького, 43), абоненту можуть бути проведені перерахунки, але нарахування за опалення місць загального користування та за функціонування системи будуть здійснюватися й надалі.
Нарахування  за гарячу воду у помешканнях, де лічильники опломбовано (споживачі користуються бойлерами, мають індивідуальне тощо) також здійснюються відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018 № 315″, – повідомляють у Тернопільській міській раді.

Тобто, це нарахування не за споживання гарячої води, а за функціонування системи гарячого водопостачання у будинку, яке розподіляється пропорційно на усіх співвласників. Циркуляція гарячої води у будинку передбачає тепловіддачу, тобто стояки гарячого водопостачання частково обігрівають приміщення і оплату за це мають здійснювати усі співвласники.

Якщо у місцях загального користування приладів обігріву немає або вони не функціонують, то мешканцям слід звернутися до балансоутримувача для відновлення їхньої роботи.

У КП Тернопільміськтеплокомуненерго зазначають, що на підставі діючої Методики, співвласники багатоквартирного будинку можуть встановити свій механізм розподілу комунальної послуги у житловому будинку. Зокрема, за рішенням співвласників будівлі частки споживання теплової енергії, витраченої на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, можуть визначатися із  застосуванням понижувального коефіцієнта від 0,2 до 0,9 залежно від теплотехнічних характеристик будівлі, або за рішенням співвласників для визначення частки може застосовуватися підвищувальний коефіцієнт від 1,1 до 2. 

Рішення про їх застосування або зміну приймається в міжопалювальний період, про що співвласники будівлі письмово повідомляють виконавця комунальної послуги.

З приводу нарахувань за конкретними адресами усі роз’яснення можна отримати у Службі збуту теплової енергії (тел. 050-710-1578, 095-710-1578, 066-340-1579 )

Нагадаємо, споживачі можуть обрати тип договірих відносин з виконавцями послуг з постачання теплової енергії та гарячої.

Читайте також: Тернополяни платитимуть більше за опалення і гарячу воду: роз’яснення (Відео)  

Exit mobile version