У Тернополі впродовж трьох днів комунальне підприємство «Профілактична дезинфекція» проводитиме акарицидні заходи на території тернопільських парків. Зокрема, сьогодні, 18 травня, відбулося знищення іксодових кліщів у «Старому парку». 19-20 травня від небезпечних комах оброблятимуть «Парк здоров’я».
Тернополян просять утриматися від відвідування парків та від вигулу домашніх тварин на період проведення акарицидних заходів.
Довідково: Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.
Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
Читайте також: На Тернопільщині з’явилася долина ірисів