У Тернополі призупинили лікування онкохворих методом опромінення. На сьогодні цю процедуру проводять лише тим пацієнтам, які вже розпочали курс раніше. Причиною цьому є відсутність коштів, необхідних для перезарядки спеціального апарату. Гроші мали надійти на рахунок лікарні, проте виконання цього пункту блокує судовий позов, який Тернопільська облдержадміністрація подала до суду на обласну раду.
Про зупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100», у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення, повідомила адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер». Лист такого змісту надійшов 20 серпня від закладу на адресу обласної ради.
Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення, – йдеться далі у повідомленні.
В онкодиспансері кажуть, проблем із лікуванням хворих і без цього вистачало, особливо у карантин. Люди почали приходити із вже достатньо запущеними формами. А тут ще й фінансування не надходить.
Пацієнти не розуміють, що їм надалі робити і куди звертатися. Переконані, влада має подбати про термінове вирішення цієї проблеми. Переривати курс лікування не можна, бо наслідки можуть бути фатальними.
“Один раз зламався цей апарат і виникла черга. Один апарат, самі ж розумієте, має малу пропускну можливість. А тут ще й того не буде. Місцева влада мала б посприяти у тому, що якщо не ще один доставити, то хоча б цей апарат вчасно обслуговувавти. Але скажу як простий чоловік – хто не знає, той не розуміє. А той, хто стикається, то бачить одразу, що і до чого. Лікарні мають допомогти, аби вона була забезпечена всім необхідним”, – каже пацієнт онкологічного диспансеру Василь Воздюк.
Ціна питання, яка вирішить сьогоднішню проблему – 9 з половиною мільйонів гривень. Саме стільки потрібно сплатити обслуговуючій фірмі за перезарядку апарату. Майже половину цієї суми, а саме 4 мільйони гривень депутати обласної ради вирішили виділити під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня. І якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії облради щодо прийнятих змін до бюджету, то цей перший транш вже б надійшов на рахунок медичного закладу.
“Сьогодні відбулося перше засідання щодо подання Тернопільською ОДА позову на рішення обласної ради від 6 липня 2020 року, яке стосувалося внесення змін до бюджету. Цим рішенням передбачалося виділення коштів на заробітну плату, на харчування дітей, на лікування та харчування учасників АТО/ООС, на покриття витрат онкодиспансеру. ОДА якомсь чином вважає це рішення необгрунтованим, вони звернулися до адміністративного суду”, – каже голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Віктор Овчарук також зазначив, що окрім позову, представники Тернопільської ОДА й надалі продовжують пхати “палиці у колеса”, про що свідчить сьогоднішнє засідання – відсутність у представників ОДА необхідних документів для підтвердження повноважень осіб. Через такі дії попереднє слухання, а відтак і розгляд справи по суті загалом, відтерміновується. Цього разу суд віклав слухання до 6 жовтня.
“Вважаю, що такими підходами вже на першому судовому засіданні, можна зрозуміти якими будуть наслідки. Ще раз заявляю те, що згідно з ЗУ “Про органи місцевого самоврядування” та інші закони, якими обласна рада уповноважена приймати певні рішення та вносити певні зміни них, а обласна адміністрація має їх виконувати. На сьогодні, прийняте обласною радою рішення, дійсне. І вже другий місяць виділені кошти чомусь не надходять до комунальних підприємств і закладів. Відтак, вся відповідальність за нефінансування цих установ, за припинення роботи апарату в онкодиспансері, за життя і здоров’я онкохворих пацієнтів будуть нести окремі чиновники обласної адміністрації”, – додає голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Обговорення