У 2025–2026 роках Міністерство освіти і науки України вводить у шкільну програму для 8 і 9 класів предмет «Підприємництво та фінансова грамотність». Про це пише Файне місто з посиланням на МОН.
Уже незабаром щорічно приблизно 800 тисяч учнів у всій Україні будуть навчатися зважено ухвалювати фінансові рішення. Раціонально керувати грошима, заощаджувати, ефективно управляти своїми боргами, уникати шахрайства. Ставити фінансові цілі та працювати для їхнього досягнення», — зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.
Щоб викладання фінансової освіти в школах було ефективним, потрібен комплексний підхід — від збору інформації до розроблення підручників. Надання вчителям необхідних навичок, упевненості й ресурсів для навчання фінансових питань, а також залучення та підтримку батьків у розмовах про гроші зі своїми дітьми.
Фінансова грамотність — це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах, давали фрагментарні знання. З початком реформи “Нова українська школа” ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу, – зазначив Ігор Хворостяний.
З 8 класу школи зможуть запровадити прицільний курс фінансової грамотності, який передбачає опанування складніших тем: взаємодію з банками, запуск бізнесу, цінні папери тощо.
Читайте також: Спортивні ігри, майстер-класи та виготовлення батончиків воїнам: розклад занять для тернопільських пенсіонерів
Обговорення